Cielený konflikt na hraniciach s Bieloruskom chce destabilizovať EÚ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Toto nie je migračná kríza akej sme čelili v minulosti. Toto je organizovaný, cielený a autokratickými režimami riadený akt, ktorý podkopáva mier a bezpečnosť v Európe.

Naviac, nejde o izolovaný incident, ale je súčasťou širšej hybridnej vojny, ktorá je vedená proti nám cez dezinformácie, kybernetické útoky, vydieraniu prostredníctvom dodávok energie, či dokonca navyšovaniu počtu vojakov a vojenského vybavenia blízkosti našich hraníc. 

Musíme urobiť všetko preto, aby situácia neeskalovala, ale zároveň vyslať autokratom v Minsku a Moskve silný signál, že tak, ako nám nie je jedno utláčanie ich vlastných ľudí doma, nedopustíme ani, aby nás rozdelili, oslabili a podkopali demokratickú Európu. Musíme čo najskôr prijať 5. balík sankcií a ukázať, aké následky budú mať tieto destabilizujúce činy. Preto vítam aj našu priebežnú koordináciu s transatlantickými spojencami.

Musíme však pokračovať v podpore napĺňania našich záväzkov na budovaní bezpečnosti a obrany, a aj tým zabezpečiť odradenie tých, ktorí ohrozujú mier a bezpečnosť v Európe. 

ZOSTAŇME V KONTAKTE

Nechajte mi Váš e-mail a majte prehľad o tom, čo pre Vás robím  v Európskom parlamente! 

Skip to content